Vysoké školy môžu požiadať o príspevok do 2 mil. eur na zlepšenie kvality

09.01.2012 Celý región

Bratislava 5. januára (TASR) – Verejné a súkromné vysoké školy, ale aj Slovenská akadémia vied (SAV) môžu do 27. februára 2012 požiadať o nenávratný finančným príspevok vo výške od 500.000 do dvoch miliónov eur na zlepšenie svojej kvality. Výzvu na predkladanie projektov vyhlásila Agentúra ministerstva školstva pre štrukturálne fondy EÚ (ASFEU) koncom minulého roka. Na projekty, ktoré môžu školy a SAV realizovať vo všetkých krajoch okrem Bratislavského, agentúra vyčlenila 50 miliónov eur z Operačného programu Vzdelávanie. ASFEU o tom informuje na svojej internetovej stránke.

\"Výzva obsahuje aktivity ako napríklad rozvoj inovatívnych foriem vzdelávania, zefektívnenie správy a manažmentu vysokých škôl, podpora rozvoja ľudských zdrojov vo výskume a vývoji alebo podpora spoločných študijných programov,\" uviedli pre TASR z odboru masmediálnej politiky ministerstva.

Podporiť vytvorenie spoločných študijných programov s najlepšími svetovými univerzitami si minister školstva Eugen Jurzyca (SDKÚ-DS) stanovil ako jednu z priorít, ktoré chce stihnúť do predčasných parlamentných volieb v marci 2012. Jurzyca to považuje za spôsob, ako zastaviť nepriaznivý trend zvyšovania rozdielu medzi počtom študentov odchádzajúcich zo Slovenska a prichádzajúcich na Slovensko. ASFEÚ preto plánuje ešte tento mesiac vyhlásiť osobitnú výzvu pre Bratislavský kraj, ktorej cieľom bude podporiť tvorbu spoločných študijných programov slovenských a zahraničných vysokých škôl.
 

Vyberte región

mark